×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۲۶ مهر - ۱۳۹۷  
true

این بوستان زیبا که با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و هفتصد و چهل و پنج میلیون تومان توسط حوزه معاونت عمرانی شهرداری شاهین شهر در سال ۱۳۸۹ ساخته شد یکی از زیباترین اماکن مخصوص بانوان در سراسر کشور می باشد .

در حالی که به علت بروز سرمای زمستان و آلودگی هوای اصفهان ، فریاد فقر سبز باغچه بلند است . و بوته های تشنه ، غریب غبار می نوشند، اما گویی در شاهین شهر فصل دیگری آغاز شده است و در ( بوستان مادر ) سبزه ها پشت عصمت نام ( مادر ) جشنی بپا داشته اند .

“مهدی عظیمی” رئیس شورای اسلامی شهر در قسمتی از سخنان خود در ابتدای مراسم افتتاح آن گفت : زنان نقش کلیدی در زندگی اجتماعی ما دارند و همانطوریکه در احادیث آمده، زن مسلمان بعنوان شخصیتی آزاد ، قدرتمند و شایسته توصیف شده که در کنار مسئولیت های خانوادگی با حفظ کرامت ، شرافت و عفاف و نجابت در عرصه های اجتماعی حضور می یابد .

مهندس نفری ، شهردار شاهین شهر در مورد بوستان مادر می گوید : قرار است است این بوستان میعادگاه سلامت و تفریح و تفرج بانوان شهر باشد و لذا انتخاب بجایی است که نام آنرا ( بوستان مادر ) بگذاریم .

در این بوستان دو هکتاری ، محلی بمساحت ۳۵۰ متر مربع برای بازی کودکان، ۳۰ متر مربع زمین اسکیت ، یک کیلومتر پیاده رو و محل دوچرخه سواری ، ۴۸ متر مربع زمین بسکتبال ، ۴۴۸ متر زمین فوتبال که با چمن مصنوعی مفروش شده است .نمازخانه ، ۵۲۰ متر مربع آبنمای مرکزی ، ۲۰۰ متر برکه ، رستوران ، آلاچیق های زیبا و متعدد و بسیاری امکانات دیگر تعبیه شده تا بانوان شهر دیگر محزون و مغموم از کمبود فضای تفریحی نباشند .