×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۴ مرداد - ۱۴۰۳  
true
true
بانوان شاهین‌شهر و روز جهانی یوگا

همزمان با روز جهانی یوگا، بانوان شاهین‌شهر و همه فعالان این ورزش همگانی در این شهر، در بوستان بانوان حضور یافتند و ضمن برگزاری ورزش صبحگاهی در سانس نخست، در بخش دوم نیز به یوگا پرداخته شد و درنهایت نیز از مادر شهید ثابت راسخ تقدیر شد.

گل‌جهان شکرزاده، رئیس کمیسیون فرهنگی ورزشی شورای اسلامی شاهین‌شهر گفت: سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شاهین‌شهر همواره در مناسبت های مختلف، برنامه ها و رویدادهایی را در حوزه ورزش و ازجمله ورزش بانوان برگزار می کند که در اجرای این موضوع با نهادهای مختلفی مانند شبکه بهداشت و اداره ورزش و جوانان شهرستان نیز همکاری دارد. این مسأله با خارج شدن باغ بانوان از ذیل اختیارات بخش خصوصی افزایش یافته و ویژه برنامه های متنوعی با موضوع ورزش در این مکان برگزار می شود.

او ادامه داد: باید یادآور شوم که درخصوص ورزش بانوان، ایستگاه‌های صبحگاهی نیز به صورت متداوم و هدفمند در شاهین‌شهر برگزار می‌شود که دراین خصوص نیز همکاری مستمری با هیأت ورزش‌های همگانی اداره ورزش و جوانان و شبکه بهداشت وجود دارد، و نمونه ای از آن روز سه شنبه ۲۹ خرداد با همکاری شبکه بهداشت و انجام طرح غربالگری ارائه شد، و چهارشنبه ۳۰ خرداد نیز برنامه ویژه ای به مناسبت روز جهانی یوگا در باغ بانوان برگزار شد.

شکرزاده بیان کرد: همزمان با روز جهانی یوگا، همه فعالان این عرصه در باغ بانوان حضور یافتند و ضمن برگزاری ورزش صبحگاهی در سانس نخست، در بخش دوم نیز به موضوع یوگا پرداخته شد و درنهایت نیز از مادر شهید ثابت راسخ تقدیر شد.

رئیس کمیسیون فرهنگی ورزشی شورای اسلامی شاهین‌شهر با اشاره به اهمیت و اثرگذاری ورزش بانوان از خانواده تا جامعه، توضیح داد: ورزش، موضوعی است که با بطن جامعه ارتباط بسیار نزدیکی دارد؛ ضمن اینکه باتوجه به جوانی شاهین شهر، مردم از ابتدای تأسیسِ این شهر با ورزش عجیبن بوده و پرداختن به مباحث ورزشی جزئی جدا ناشدنی از زندگی شهروندان شاهین‌شهری به شمار می رود. ضمن اینکه یکی از ویژگی‌های شاهین‌شهر نیز داشتنِ ورزشگاه‌ها و باشگاه‌های خوبی است که حتی مناطق محروم شهر را نیز پوشش می دهد.

او با تأکید بر اهمیت پرداخت به ورزش در شهرها، گفت: اگر ورزش جزئی از زندگی روزمره مردم باشد قطعاً آنها در بسیاری از بزهکاری‌ها، ناهنجاری‌ها و مفاسد اخلاقی که برای شهر و کشور هزینه‌بردار است گرفتار نخواهند شد.

عضو شورای اسلامی شاهین‌شهر ادامه داد: باید به اثرگذاری ورزش در خانواده و البته در جامعه به صورت عمیق نگریست، چراکه علاوه‌ بر تأثیراتی که بر روان افراد خواهد داشت، در سطح کلان جامعه نیز هزینه ای که برای ورزش صرف می‌شود به هیج عنوان هزینه محسوب نمی شود، چراکه نوعی پیشگیری است. به عبارتی، شهرها با اهمیت دادن به ورزش برای قشرهای مختلف، از پرداختن هزینه برای درمان بیماری‌هایی جلوگیری می‌کنند که هزینه چندین برابر برای کشور تحمیل خواهند کرد.

شکرزاده تأکید کرد: این موضوع به ویژه در مورد بانوان نیز اهمیت بسیاری دارد، چراکه این قشر از جامعه نه‌تنها در خانواده و برای ایجاد امنیت و سلامت روان اعضا نقش موثری دارند بلکه اگر از این پتانسیل استفاده کرده و موقعیت‌ها و فضای امن بیشتری را برای ورزش بانوان در شهر و کشور فراهم کرده و آنها را به مسیر ورزش هدایت کنیم، قاعدتاً بازدهی بهتری را از نظر سلامت جسم و روان در جامعه خواهیم دید.

شکرزاده تصریح کرد: شاهین‌شهر در بحث ورزش نیز بسترهای بسیارخوبی دارد و خوشبختانه این گروه از جامعه در بسیاری موارد حتی بهتر از آقایان نقش ایفاکرده و افتخارآفرینی کرده‌اند. بانوانِ این شهر بسیار پرانرژی و باانگیزه هستند و در سطوح مختلف فعالیت‌های شهر نیز از بسیاری شهرهایی که جمعیتی به مراتب بیشتر دارند مشارکت مردمی افزون‌تری دارند. همین دغدغه‌مندی و مشارکت آنها نیز موجب شده تا مسؤولان این شهر نیز نیازهایشان را درک کرده و براساس اولویت‌بندی‌های آنها خدمات مختلفی را ارائه کنند.

انتهای پیام

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false